Barani prehrali najtesnejšie ako sa dalo

Trenčín – 39. kolo hokejovej Tipsport ligy prinieslo banskobystrickým Baranom veľmi tesnú prehru, keď Dukle Trenčín podľahli najtesnejšie ako sa dá 0:1.

Aj keď sa v Trenčíne hral zaujímavý hokej, góli jednoducho neprinášal. Aktívny Radivojevič na trenčianskeho kólmana nevedel nájsť fintu, ktorou by ho aspoň zaskočil. Veľkú príležitosť na strelu pre otvorenie skóre mala Banská Bystrica počas štvorminútovej presilovky. Hiadlovský napriek útočnej bystrickej snahe bol pozorný a ustál aj takýto tlak. Aj v druhej časti hry začali Barani aktívne a pokračovali, ako sa len dalo, chvíľami boli naozaj na koni, ale gólové zakončenie nie a nie prísť. Ako sa hovorí, nedáš – dostaneš, zápas teda vrcholil v záverečnej tretej časti hry. Akoby ani jeden s tímov nechcel odísť do šatní len s remízou. Prišla však 49. minúta a  pre banskobystričanov nešťastné nahodenie puku Holendu od modrej čiary a odraze, ostalo zrazu v bránkovisku. Trenčania záver zápasu ustáli dokonale a tak len jednogólovou výhrou 1:0 si nechali body pre seba.

Trenčín – Banská Bystrica 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 49. Holenda (Bohunický, Gašparovič). Rozhodovali: Konc, Stano – Junek, Šefčík, vylúčení: 4:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 2787 divákov.
———-
• Trenčín: Hiadlovský – Romančík, Starosta, Bohunický, Frühauf, Pač, Holenda, Themár – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – Sojčík, Smolka, Varga – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – Hudec, Pardavý, Švec – Deveaux
• Banská Bystrica: Lukáš – Rosandič, Ďatelinka, Sedlák, Gelinas, Košecký, Mihálik, Gabor, Švarc – Lamper, Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Faille, Tamáši, Asselin – Kabáč, Češík, Bortňák

(alb) podľa teraz.sk
Foto: TASR Internet